Zwiedzanie Trójmiasta

 • Pomnik Neptuna
  Pomnik Neptuna
 • Akwarium Gdańskie
  Akwarium Gdańskie
 • Brama Wyżynna
  Brama Wyżynna
 • Fontanna na Skwerze Kościuszki
  Fontanna na Skwerze Kościuszki
 • Żuraw portowy
  Żuraw portowy
 • Sopockie molo
  Sopockie molo

ZAPRASZAMY DO TRÓJMIASTA - WYCIECZKA DLA DZIECI

( 2 DNI ) 

 


Program zwiedzania Gdyni, Sopotu i Gdańska staraliśmy się tak ułożyć, aby pokazać to co najciekawsze na tej trasie. Oczywiście, w tym zwiedzaniu nie zabraknie chwili na spacer brzegiem morza, podczas zachodu słońca. Nasza podróż do Trójmiasta będzie trwała kilka godzin. Zwiedzanie rozpoczniemy od Skweru Kościuszki w Gdyni. Skwer Kościuszki to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni. Jako pierwsze zobaczymy więc Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. W tym niezwykłym miejscu, otoczonym morzem ze wszystkich stron, spotkamy ponad tysiąc okazów morskich i wodno - lądowych, pochodzących z różnych stron świata. Gdy już nasycimy nasze oczy widokami podwodnego świata, na godzinkę zmienimy otoczenie i udamy się na pokład niszczyciela ORP „Błyskawica”. Zobaczymy nie tylko pokład tego okrętu. Przemieszczając się pod pokładem zobaczymy m.in. maszynownię, pomieszczenia socjalne załogi, zapoznamy się z jego historią i uzbrojeniem.

 

Być nad morzem i nie popłynąć statkiem to grzech. Może nie na pokładzie ORP „Błyskawica”, ale zaokrętujemy się na jeden ze statków turystycznych i udamy się w godzinny rejs po wodach portu w Gdyni. Płynąc wodami portu, który powstał w latach dwudziestych XX wieku, zobaczymy osiem basenów portowych, oddzielonych od siebie usypanymi molami. W skład portu w Gdyni wchodzą: port handlowy, wojenny, rybacki i przystań jachtowa. Po powrocie oczywiście chwilka na pamiątki i zdjęcia na tle wspaniałego „Daru Pomorza”. I ruszamy dalej. Drugim punktem naszego zwiedzania będzie Sopot, a właściwie najczęściej odwiedzane miejsce w Sopocie i jednocześnie swoista wizytówka tego miasta - molo. Przejdziemy się spacerkiem po najdłuższym tego typu obiekcie nad Bałtykiem. Tylko i aż 515 mw głąb Zatoki Gdańskiej! Z Sopotu udamy się do Oliwy. Tu zobaczymy oczywiście słynną katedrę oliwską. Może usłyszymy brzmienie wspaniałych organów, uznawanych obok organów we Fromborku, św. Lipce i Leżajsku za najpiękniejsze w Polsce. A wychodząc z katedry przejdziemy się przez chwilkę wspaniałymi alejkami parku Cystersów. Dawno temu tymi alejkami wędrowali pobożni mnisi rozmyślając o Panu Bogu i... towarach przywożonych z zamorskich krajów do Gdańska. Tu przerwiemy nasze zwiedzanie Trójmiasta zaplanowane na pierwszy dzień wycieczki.

 

Proponujemy dla grupy noclegi w dwóch miejscach. Pierwszy w jednym z hoteli na terenie Gdańska a drugi w pensjonacie w okolicach Gdańska. Oczywiście w tym przypadku będzie on zlokalizowany bardzo blisko morza. Będzie możliwość wyjścia z grupą na spacer brzegiem morza, zorganizowanie zawodów w poszukiwaniu bursztynu... Oczywiście zakwaterowanie w nowym pensjonacie w pokojach 3 - 4 osobowych z łazienkami. Pierwszy dzień zakończymy obiadokolacją. Po spacerku nad brzegiem morza z szumem fal w uszach które usypiają udamy się na zasłużony odpoczynek.

 

Drugi dzień rozpoczniemy od śniadania, po którym od razu udamy się do Gdańska na dalszy ciąg zwiedzania. Przejdziemy tzw. „Drogą Królewską” czyli główną trasą turystyczną w Gdańsku. Przed wiekami Gdańsk był jednym z najbogatszych miast nad Bałtykiem i członkiem związku miast Hanzy. O tym jego bogactwie świadczą liczne zabytki, które mimo zmiennych losów historii przetrwały do naszych czasów. I tak idąc spacerkiem zabytkowymi uliczkami zobaczymy m.in. Bramę Wyżynną, Zespół Przedbramia (Katownia i Wieża Więzienna), Dwór Bractwa św. Jerzego, Złotą Bramę, Dom Uphagena, Długi Targ, który jest przedłużeniem ul. Długiej, słynną fontannę z Neptunem, Złotą Kamienicę, słynnego „żurawia” czyli największy w średniowiecznej Europie dźwig portowy pochodzący z lat 1442-1444. Po drugiej stronie Motławy zobaczymy pierwszy statek pływający pod polską banderą po drugiej wojnie światowej statek - muzeum „Sołdek”. Gdy już zobaczymy Gdańsk z „ziemi” przejdziemy się uliczką bursztynników do Kościoła Mariackiego - największej świątyni na świecie zbudowanej z cegły w latach 1346 - 1506 (przykład gotyku ceglanego). Tu zobaczymy m.in. Ołtarz Koronacji Maryi, zegar astronomiczny, słynną Pietę i obraz „Sąd ostateczny” Hansa Memlinga. A na „podsumowanie” naszej wędrówki po Trójmieście udamy się na wieżę Kościoła Mariackiego, z której zobaczymy Gdynię, Sopot, Oliwę i oczywiście wspaniałe uliczki Gdańska. Wejście tylko dla wytrwałych - to ledwie 420 stopni w jedną stronę. Budowniczowie zapomnieli zbudować windy. Niestety reklamacji już nie przyjmą. Ostatni z nich zmarł blisko 500 lat temu. Po wędrówce na wieżę i z powrotem chwilka wolnego czasu na pamiątki i odjazd na Westerplatte. Tu 1 września 1939 roku rozpoczęła się druga wojna światowa. Przejdziemy do Pomnika Obrońców Wybrzeża,  a następnie do małego muzeum poświęconego obronie Westerplatte we wrześniu 1939 roku. I to już koniec zwiedzania podczas naszej wycieczki.

 

Proponujemy w drodze powrotnej zatrzymać się na krótki spacerek np. w Olsztynie czy Mikołajkach. Sprawimy w ten sposób, że powrót nie będzie tylko monotonną jazdą do domu, ale również poprzez zwiedzanie kolejnych miejsc stanie się, jak gdyby, dalszą częścią wycieczki.

 

CENA 281 zł / osoby